Képek
2015. augusztus 21., péntek
Szállj fel szabad madár!
Képek az augusztus 20-ai fellépésről és az előtte való készülődésről. Köszönjük a fotókat Horváth Jennának és Lászlóné Szabó Editnek!:)
Képek
Képek
2015. augusztus 20., csütörtök
Főpróba - KOPPÁNY!!!
Pár kép a főpróbánkról. Köszönjük a közreműködést Benkő Andreának!:)
Pózerkodás ezerrel, éljenek a borzasok:
Csoport kép:
Dóri: - Oké kölykök, gyertek csináljunk csoport képet.
Próbálkozás 1.
Dóri: Marci, te mi a fenét csinálsz?!!! Jó, újat!
Próbálkozás 2.
Dóri: Roland, de mit csinálsz azzal az üveggel?!! Andi, csinálj légyszi még egyet!
Próbálkozás number 3.
Dóri: Roland mi... Ááá, hagyjuk, jó lesz.
Csaj nap a Kankalinnal és a Rezedával
Mivel drága fiaink leléptek egy szép péntek délutánon és csak csajok maradtunk, a Kankalinos és Rezedás lányokkal úgy döntöttünk, hogy fogjuk magunkat és csapunk egy csaj napot.
Hogy ez mit is takart? Topjoy, vihogás, sminkelés, körömfestést, bújócskázás (ezúton is üzenném Benkő Andinak, hogy le a kalappal előtte, amiért bírta józan ésszel köztünk) és üvegezés... No meg persze családias, fergetegesen vidám hangulat. Volt akinek lila monokli lett festve, volt aki szép, szolid sminket kapott, de volt olyan is, akit vadmacskává pingáltak ki. Annánk fél órán keresztül vakarta magáról a fekete szemfestéket. Aztán meg jól megkergette Dórit.:)
Gyerekes jellememnek köszönhetően abszolút benne voltam a mókában én is. Szandra nagyon ügyesen kifestett, aztán hunyó voltam, majd táncoltam üvegezéskor a kokárdával, mert épp ezt kaptam feladatul. Nagyon jól éreztem magam.:) Remélem Ti is, csajaim. Bár, a képekről azt hiszem ez köszön vissza.
S, hogy mi volt a fiúk reakciója a csaj nap hírére?
- Naaaa, milyen volt a csaj buliiii?? - vernyogta Marci gúnyosan szerdán. Még utánzott is minket, össze-vissza riszálta a fenekét.
De szerintem titokban csak irigy volt.:)
2015 nyár
Ejj-ejj! Dóri nénit bizony megint illenék hátsón billenteni, amiért így elhanyagolta a blogot. Mint mindig. Pedig aztán rengeteg minden történt a népművészeti berkein belül. Próbák és fellépés halmok, amiket nagy örömmel teljesítettünk. Én mondom mindenkinek, hősök ezek a gyerekek!
Ha esik, ha fú', ha hőség van vagy éppen hóvihar, mindig jönnek, bátran és szépen kiállnak a színpadra, hogy megmutassák, mit is tudnak.
Szóval semmiképp sem panaszkodhatok, szuper egy csapat, kétség sem férhet hozzá.
Rengeteg szép pillanatot könyvelhetünk el ezen a nyáron is. Kezdjük azzal, hogy végre a fiúknak is sikerült gyönyörű szép, hagyományőrző inget varratni, amiben büszkén járhatják a táncot. Ezért hatalmas köszönettel és hálával tartozunk Gecseg Jánosnak, aki az anyagot felajánlotta számunkra és természetesen Cseréné Halasi Kati néninek, akinek a kezeit aranyba kéne foglalni. Megható pillanat volt, amikor a fiúk megjelentek az ingekben. Nyavalyás, érzelgős fejemmel még a könnyeim is kicsordultak az örömtől. Szegény Marci úgy megriadt ezt látva, hogy még azt is megígérte mostantól jó gyerek lesz, csak hagyjam abba a hüppögést.:) Naná, hogy azóta is várom a csoda valóra válását.
A Lovas Találkozón való fellépéskor idén is kiosztottam az Év Táncosa címeket.
2015-ben a következő népművészetis gyerkőcök nyerték el:
Tücskök-bogarak: Aszlajov Dorottya és Tamás Dávid
Rezeda: Héber Dóra és Horváth Dóra
Kankalin: Kovács Esztella és Vígházi Roland
Az évben nyújtott kiemelkedő segítségéért oklevelet kapott: Szócska Benjámin
Nagyon megérdemelték mindannyian. Sokat fejlődtek, rengeteget dolgoztak, szinte minden próbán ott voltak. Gratulálok Nektek kölykök!:) Csak így tovább. Dorottya és Dávid volt az én két kis meglepetésem az évben, mert egyik pillanatról a másikra kezdték el úgy ropni, hogy a színpad majd' leszakadt. Pedig hányszor kergettem Dávidot a teremben, mert barackot akartam nyomni a fejére valami csíny miatt. Azóta is folyton kinevet érte, de a mi csapatunk már csak ilyen!:)
A Győry Terézia Emlékműsorra idén a piciket vittem, hagy szokják a szereplést. Mint mindig, most is ügyesen megtanulták a koreográfiát, s eljutottunk arra a szintre, hogy már nem is izgulunk, ha néznek minket tánc közben. Kedvencem Zéti volt, aki sosem esett kétségbe, hogyha a párja nem tudott eljönni a fellépésre. Az emlékműsoron is csak lazán ennyit mondott nekem, "Én a Jázminnal táncolok." és nem volt apelláta. Se Jázminnak, se nekem.:)
Aztán kezdődtek a nagyoknak az augusztus 20-ai próbák, amik a szokott "De Dóri, ez nehéz!", "Ajj már Dóri, meleg van!", "Képzeld Dóri, van barátnőm!" vagy "Ha kiabálsz, akkor haza megyek!" stílusban zajlottak.
Meg persze sokat nevettünk. Nagyon sokat. Külön öröm volt, hogy drága húgom és helyettesem, Fanni is beszállt a buliba, és vállalta Koppány nőiesített szerepét. Olyan szépen és teljes átéléssel énekelte a Szállj fel szabad madár című dalt, hogy az ember beleborzongott.
Nagyszerű nyár volt ez a 2015-ös. Remélem gyerekeim, hogy Ti is élveztétek.:) Mert én nagyon.
Most pedig rakok ide pár képet. Aztán a többit külön bejegyzésekbe foglalom.
Jó szórakozást hozzá!
Szeretettel: Dóri
Meg persze sokat nevettünk. Nagyon sokat. Külön öröm volt, hogy drága húgom és helyettesem, Fanni is beszállt a buliba, és vállalta Koppány nőiesített szerepét. Olyan szépen és teljes átéléssel énekelte a Szállj fel szabad madár című dalt, hogy az ember beleborzongott.
Nagyszerű nyár volt ez a 2015-ös. Remélem gyerekeim, hogy Ti is élveztétek.:) Mert én nagyon.
Most pedig rakok ide pár képet. Aztán a többit külön bejegyzésekbe foglalom.
Jó szórakozást hozzá!
Szeretettel: Dóri
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
































