2015. augusztus 20., csütörtök

Csaj nap a Kankalinnal és a Rezedával

Mivel drága fiaink leléptek egy szép péntek délutánon és csak csajok maradtunk, a Kankalinos és Rezedás lányokkal úgy döntöttünk, hogy fogjuk magunkat és csapunk egy csaj napot. 
Hogy ez mit is takart? Topjoy, vihogás, sminkelés, körömfestést, bújócskázás (ezúton is üzenném Benkő Andinak, hogy le a kalappal előtte, amiért bírta józan ésszel köztünk) és üvegezés... No meg persze családias, fergetegesen vidám hangulat. Volt akinek lila monokli lett festve, volt aki szép, szolid sminket kapott, de volt olyan is, akit vadmacskává pingáltak ki. Annánk fél órán keresztül vakarta magáról a fekete szemfestéket. Aztán meg jól megkergette Dórit.:)
Gyerekes jellememnek köszönhetően abszolút benne voltam a mókában én is. Szandra nagyon ügyesen kifestett, aztán hunyó voltam, majd táncoltam üvegezéskor a kokárdával, mert épp ezt kaptam feladatul. Nagyon jól éreztem magam.:) Remélem Ti is, csajaim. Bár, a képekről azt hiszem ez köszön vissza. 
S, hogy mi volt a fiúk reakciója a csaj nap hírére?
- Naaaa, milyen volt a csaj buliiii?? - vernyogta Marci gúnyosan szerdán. Még utánzott is minket, össze-vissza riszálta a fenekét.
De szerintem titokban csak irigy volt.:) 
























2015 nyár

Ejj-ejj! Dóri nénit bizony megint illenék hátsón billenteni, amiért így elhanyagolta a blogot. Mint mindig. Pedig aztán rengeteg minden történt a népművészeti berkein belül. Próbák és fellépés halmok, amiket nagy örömmel teljesítettünk. Én mondom mindenkinek, hősök ezek a gyerekek! 
Ha esik, ha fú', ha hőség van vagy éppen hóvihar, mindig jönnek, bátran és szépen kiállnak a színpadra, hogy megmutassák, mit is tudnak. 
Szóval semmiképp sem panaszkodhatok, szuper egy csapat, kétség sem férhet hozzá. 
Rengeteg szép pillanatot könyvelhetünk el ezen a nyáron is. Kezdjük azzal, hogy végre a fiúknak is sikerült gyönyörű szép, hagyományőrző inget varratni, amiben büszkén járhatják a táncot. Ezért hatalmas köszönettel és hálával tartozunk Gecseg Jánosnak, aki az anyagot felajánlotta számunkra és természetesen Cseréné Halasi Kati néninek, akinek a kezeit aranyba kéne foglalni. Megható pillanat volt, amikor a fiúk megjelentek az ingekben. Nyavalyás, érzelgős fejemmel még a könnyeim is kicsordultak az örömtől. Szegény Marci úgy megriadt ezt látva, hogy még azt is megígérte mostantól jó gyerek lesz, csak hagyjam abba a hüppögést.:) Naná, hogy azóta is várom a csoda valóra válását. 
A Lovas Találkozón való fellépéskor idén is kiosztottam az Év Táncosa címeket. 
2015-ben a következő népművészetis gyerkőcök nyerték el:
Tücskök-bogarak: Aszlajov Dorottya és Tamás Dávid
Rezeda: Héber Dóra és Horváth Dóra
Kankalin: Kovács Esztella és Vígházi Roland
Az évben nyújtott kiemelkedő segítségéért oklevelet kapott: Szócska Benjámin
Nagyon megérdemelték mindannyian. Sokat fejlődtek, rengeteget dolgoztak, szinte minden próbán ott voltak. Gratulálok Nektek kölykök!:) Csak így tovább. Dorottya és Dávid volt az én két kis meglepetésem az évben, mert egyik pillanatról a másikra kezdték el úgy ropni, hogy a színpad majd' leszakadt. Pedig hányszor kergettem Dávidot a teremben, mert barackot akartam nyomni a fejére valami csíny miatt. Azóta is folyton kinevet érte, de a mi csapatunk már csak ilyen!:)
A Győry Terézia Emlékműsorra idén a piciket vittem, hagy szokják a szereplést. Mint mindig, most is ügyesen megtanulták a koreográfiát, s eljutottunk arra a szintre, hogy már nem is izgulunk, ha néznek minket tánc közben. Kedvencem Zéti volt, aki sosem esett kétségbe, hogyha a párja nem tudott eljönni a fellépésre. Az emlékműsoron is csak lazán ennyit mondott nekem, "Én a Jázminnal táncolok." és nem volt apelláta. Se Jázminnak, se nekem.:)
Aztán kezdődtek a nagyoknak az augusztus 20-ai próbák, amik a szokott "De Dóri, ez nehéz!", "Ajj már Dóri, meleg van!", "Képzeld Dóri, van barátnőm!" vagy "Ha kiabálsz, akkor haza megyek!" stílusban zajlottak.
Meg persze sokat nevettünk. Nagyon sokat. Külön öröm volt, hogy drága húgom és helyettesem, Fanni is beszállt a buliba, és vállalta Koppány nőiesített szerepét. Olyan szépen és teljes átéléssel énekelte a Szállj fel szabad madár című dalt, hogy az ember beleborzongott.
Nagyszerű nyár volt ez a 2015-ös. Remélem gyerekeim, hogy Ti is élveztétek.:) Mert én nagyon.
Most pedig rakok ide pár képet. Aztán a többit külön bejegyzésekbe foglalom.

Jó szórakozást hozzá!
Szeretettel: Dóri





Zéti és Jázmin:)


2015. május 24., vasárnap

Próba képek és május 1-i fellépés

Hoztam még pár képet a próbákról illetve a május 1-ei fellépésről.:)
Pux

Képek:


















Május 9. - Seregélyes

Kedves Gyerkőcök, Szüleik és esetleges Olvasóink!

Jó szokásomhoz híven, késve frissítem a blogot, dehát ismertek, szerettek és elfogadtok így. :)
Május 9-én megtörtént a hónapok óta várva várt seregélyesi fellépés. Nagyon izgi volt, szuperül éreztük magunkat, egy csomó klassz élménnyel gazdagodtunk. Ezúton is köszönjük a meghívást, a vendégszeretetet és minden kedves segítséget a Falunap szervezőinek, amit rendelkezésünkre bocsátottak valamint Gergely Attilának, hogy beajánlott minket a programra!:)
Először is csoda számba ment, hogy az indulásra pontosan megérkez(tem)ett mindenki - igaz a fél csapat közölte, hogy ő bizony hányós a buszon, neki sajnos nincs piros szalagja, vagy Dóri, hoztam kaszát, ahogy megígértem...
Mindezek ellenére mindenki jó hangulatban volt, és én sem játszottam az őrült nőt, szóval már a kezdet sima volt, ami lássuk be, nálunk ritka.
A buszon aztán a sofőr bácsi nagy örömére beénekeltünk, majd szép lassan mindenki elkezdett átöltözni, így teljes pompánkban szálltunk le a Falunapon. Gyönyörűek voltatok gyerekek, én mondom, jól festettetek, ahogy végig vonultatok a pályán. Marci kaszája, Roli félre csapott kalpagja pedig külön extrémitása volt a dolognak.:)
A gyors próba után bár mindenki erősen ment volna, amerre látott nem sok időnk volt, mert kezdődött is a fellépés.
Roli és Marci bátran és szépen énekeltek a színpadon, majd csatlakoztak a lányok hozzájuk, Lilla, Sztella, Kata, Anna, Fanni és Reni, hogy aztán együtt megmutassák, milyen is a palóc lassú és friss csárdás. Utánuk a Tücsik ropták, 'majd leszakadt a színpad az ugrós lépések alatt, s a mozdony is szépen szólt, ahogy elindult Kanizsára. A Bazsalygó és a szólisták köre tisztán és bátran zengte népdalait, öröm volt hallgatni, s végül a Rezeda és a Kankalin lányai mindenkit elámítottak az imregi karikázó látványos mozdulataival.
És hogy én eközben mit csináltam? Kivételesen nem a szokásosat. Azt hiszem nem csak a gyerekek, én is fejlődök szép lassan és nem rohangálok az idegtől széttépett hajjal jobbra-balra (zömében indokolatlanul), mint eddig.
Csak álltam a színpad szélén, mosolyogtam könnyes szemmel és azon gondolkodtam, hogy na, így kell ezt csinálni. Párját ritkítóan csodás egy bagázs a perkátai Népművészeti foglalkozás, s nem telik el úgy nap azóta sem, hogy ez ne jutna eszembe.
Én mondom kölykeim (mert most már picit hozzám is tartoztok), ha sokszor morcos is vagyok, vagy éppen hisztizek (nem röhög, együtt érez), vagy nektek van épp borzalmas napotok... Mégis. Család lettünk. És ameddig együtt tudunk bohóckodni, szekálni a másikat vagy éppen azon röhögni, hogy miként oktatom a fiúk táncát... Azok is maradunk.
Ezekben a nehéz hónapokban, amikor sok mindennel meg kellett küzdenünk bizonyítottunk, hogy egy amatőr tánccsoport is képes szép, ügyes műsorral odaállni bárhova.
Nekem ti vagytok az Állami Néptánc Együttes.:) Minden körülmények között. Meg hát na, ki a király, ha nem Ti??
Nézegessétek a képeket, amiket nagyszerű Szüleitek készítettek. Aztán nemsokára folyt. köv.
Hiszen még hosszú a nyár, és a jövő tanév is tartogat még meglepetéseket.
Szeretettel ölel mindenkit: Dóri

Képek:
















































2015. április 7., kedd

Locsolkodás - 2015

Ezt a bejegyzést úgy fogom kezdeni, ahogy édesapám mesélte a rokonságnak tegnap este:
"Reggel ülök a faház alatt, kómás vagyok, iszogatom a kávémat... Egyszer csak hallom, nagy csörömpölés, tekerés... Megjelenik a Milán a kapuban, bicikli kormányán egy fémvödör. Nem sokkal később, újabb csörömpölés, óbégatás. A kapuban most már a Marci is ott áll. Pár perc múlva csendesebb léptek, felbukkan a Bence.
- Mi lesz itt fiúk? - kérdeztem. 
- Locsolkodás! - válaszolták." :)

Tehát így indult a tegnap reggelünk, csörömpölős-óbégatós fiaimmal, akik mind megjelentek pontosan 8 órakor a kapunkban. Szerencsére mindegyikük tudott hozni vödröt, Bence szódát is, úgyhogy nyeregben voltunk, de rendesen. Marci gyorsan átöltözött, Bence ivott egy üdítőt, Milán pedig sütivel tömte magát, mert hát egyszer egy évben meglehet engedni, hogy az legyen az utóreggeli. 
Viszonylag hamar összecihelődtünk és elindultunk így négyen, hogy most aztán reszkessen minden népművészetis nőszemély, mert ők ma nagyon vizesek lesznek!
Mondták a fiúk. 
Csak a szoknyájukra önthettek vizet. 
Mondtam én, mire hőbörgés támadt, hogy az nem hagyományos locsolás.
Természetesen útközben még be ugrottunk ide-oda, meglocsolni kölnivel az anyukákat, barátokat stb, de azért szép lassan haladtunk.
A lányok nagyon édesek voltak! Mindannyian felöltötték a szép, táncos szoknyájukat fehér blúzzal, hajukba piros szalagot tűztek. 
Mindegyikük máshogy viselkedett, az is nagyon mókás volt. 
Jázmin úgy elfutott, mint a nyúl, alig érték utol, Dóri megszeppenve ácsorgott a kapu előtt, Andika is szerényen állt egyik lábáról a másikra, Bogi bájosan ajánlotta fel a kölnivel locsoló verziót, Dzseni nevetve kapta fel a szoknyáját és már ott se volt, Lilla mosolyogva tűrte, hogy a fiúk aljas vigyorral az arcukon jól megöntözzék, Tamara azért egy fülest lekevert nekik a locsolásért cserébe, Fanni szintén nyúlcipőt húzott, de nem tudott menekülni, Noémi annyira sietett, hogy a tojásokat is a házban felejtette, s végül Héber Dóránk sem úszta meg szárazon, meg annyira sem, mint a többiek... 
Szép nap volt, de szebb lett volna, hogyha a hóhért nem akasztják fel a végén. Amikor ugyanis hazaértünk, hozzám, a főhadiszállásra, a három férfiú engem sem kímélt, és kaptam a szoknyámra (is) három teli vödör, jéghideg vizet. S miközben ők jóízűen kinevettek, azzal vigasztaltam ázott magamat, hogy csak azért tették, hogy ne hervadjak el én se.
Véletlenül sem a másikért, amit ők mondtak, hogy nagy a szám. :) 

Köszönöm szépen a kedves közreműködést a locsolkodásban a lányoknak és családjuknak, akik nem sajnálták sem magukat, sem az időt és pláne nem a süteményt, valamint a három bátor és kitartó legénynek: Cséza Milánnak, Kónicz Marcellnak és Kőszegi Bencének, hogy vödörrel, vidámsággal és szorgos lábbal megmutatták, milyen is a perkátai locsolkodás. 

Dóri

Képek: 

Dóri


Andika


Dzseni


Bogi


Lilla


Tamara


Fanni


Noémi


Dóri


Bence, Marci és Milán



Hóhér akasztás


Jázmin fut, mint a nyúl