2015. szeptember 21., hétfő

Kedves Szülők és Gyerekek!

A héten kezdetüket veszik a Népművészeti foglalkozás órái. Ebben a félévben a következők szerint fognak alakulni a foglalkozások:
Tücskök-bogarak néptánccsoport (kezdő): minden hét keddje, 16.00-17.00-ig
Kankalin néptánccsoport (haladó): minden hét hétfője, 16.00-18.00-ig, és szerdája 16.00-17.00-ig
Az órák a Faluházban lesznek megtartva, ezért kérem a Tücskök-bogarak néptánccsoport tagjait, hogy keddenként az iskola előtt várjanak meg, hogy együtt, biztonságban levonuljunk a Faluházba! Köszönöm előre is!
Ezúton szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy az órákon csak a "Szülői beleegyező nyilatkozat" kitöltése és leadása után lehet részt venni. Ez nagyon fontos, kérem időben visszajuttatni számomra! A nyilatkozatot az első óra után küldöm a gyerkőcökkel haza. 
További fontos információk:
- A Kankalin, haladó csoport tagjai ettől az évtől kettesével részt vesznek a Tücsik óráin is, ezzel segítve a saját illetve a foglalkozás vezető munkáját. Minden hét keddjén beosztunk valakit, aki jön és aktívan részt vesz a picik foglalkozásán.
- Kérem szépen ezúton is a tisztelt Szülőket és a Gyerekeket is egyaránt, hogy szíveskedjenek ahhoz tartani magukat, hogy a foglalkozásra fél év elején beiratkozni, kiiratkozni pedig a fél év végén lehet. Erre a műsorok és koreográfiák megtanulása és előadása miatt van szükség. Kérem szíves megértésüket! Tehát a beiratkozási idő határideje: Szeptember 30-a, kiiratkozás lehetséges: Október 30-ig. Utána csak 2016. január 1-jével.
- A jelenléti íveket a továbbiakban is vezetni fogom, ahogy az előző években is tettem. Erre azért van szükség, hogy igazoljam a gyermek jelenlétét az órámon. 

Jujj de szigorú hangnemet öltöttem magamra!:) 
Bárkinek, akinek kérdése van a következőképen tud elérni:
Tel.: 06202672074
E-mail: dorivagyoknevessram@gmail.com v. nepmuveszetifoglalkozas@gmail.com

Várok mindenkit az óráimra!

Üdvözlettel: Horváth Dóra foglalkozás vezető


2015. augusztus 21., péntek

Szállj fel szabad madár!

Képek az augusztus 20-ai fellépésről és az előtte való készülődésről. Köszönjük a fotókat Horváth Jennának és Lászlóné Szabó Editnek!:)

Képek

























2015. augusztus 20., csütörtök

Főpróba - KOPPÁNY!!!

Pár kép a főpróbánkról. Köszönjük a közreműködést Benkő Andreának!:)





Pózerkodás ezerrel, éljenek a borzasok:



Csoport kép:

Dóri: - Oké kölykök, gyertek csináljunk csoport képet. 

Próbálkozás 1.



Dóri: Marci, te mi a fenét csinálsz?!!! Jó, újat!

Próbálkozás 2.



Dóri: Roland, de mit csinálsz azzal az üveggel?!! Andi, csinálj légyszi még egyet!

Próbálkozás number 3.


Dóri: Roland mi... Ááá, hagyjuk, jó lesz.

Csaj nap a Kankalinnal és a Rezedával

Mivel drága fiaink leléptek egy szép péntek délutánon és csak csajok maradtunk, a Kankalinos és Rezedás lányokkal úgy döntöttünk, hogy fogjuk magunkat és csapunk egy csaj napot. 
Hogy ez mit is takart? Topjoy, vihogás, sminkelés, körömfestést, bújócskázás (ezúton is üzenném Benkő Andinak, hogy le a kalappal előtte, amiért bírta józan ésszel köztünk) és üvegezés... No meg persze családias, fergetegesen vidám hangulat. Volt akinek lila monokli lett festve, volt aki szép, szolid sminket kapott, de volt olyan is, akit vadmacskává pingáltak ki. Annánk fél órán keresztül vakarta magáról a fekete szemfestéket. Aztán meg jól megkergette Dórit.:)
Gyerekes jellememnek köszönhetően abszolút benne voltam a mókában én is. Szandra nagyon ügyesen kifestett, aztán hunyó voltam, majd táncoltam üvegezéskor a kokárdával, mert épp ezt kaptam feladatul. Nagyon jól éreztem magam.:) Remélem Ti is, csajaim. Bár, a képekről azt hiszem ez köszön vissza. 
S, hogy mi volt a fiúk reakciója a csaj nap hírére?
- Naaaa, milyen volt a csaj buliiii?? - vernyogta Marci gúnyosan szerdán. Még utánzott is minket, össze-vissza riszálta a fenekét.
De szerintem titokban csak irigy volt.:)