2015. április 7., kedd

Locsolkodás - 2015

Ezt a bejegyzést úgy fogom kezdeni, ahogy édesapám mesélte a rokonságnak tegnap este:
"Reggel ülök a faház alatt, kómás vagyok, iszogatom a kávémat... Egyszer csak hallom, nagy csörömpölés, tekerés... Megjelenik a Milán a kapuban, bicikli kormányán egy fémvödör. Nem sokkal később, újabb csörömpölés, óbégatás. A kapuban most már a Marci is ott áll. Pár perc múlva csendesebb léptek, felbukkan a Bence.
- Mi lesz itt fiúk? - kérdeztem. 
- Locsolkodás! - válaszolták." :)

Tehát így indult a tegnap reggelünk, csörömpölős-óbégatós fiaimmal, akik mind megjelentek pontosan 8 órakor a kapunkban. Szerencsére mindegyikük tudott hozni vödröt, Bence szódát is, úgyhogy nyeregben voltunk, de rendesen. Marci gyorsan átöltözött, Bence ivott egy üdítőt, Milán pedig sütivel tömte magát, mert hát egyszer egy évben meglehet engedni, hogy az legyen az utóreggeli. 
Viszonylag hamar összecihelődtünk és elindultunk így négyen, hogy most aztán reszkessen minden népművészetis nőszemély, mert ők ma nagyon vizesek lesznek!
Mondták a fiúk. 
Csak a szoknyájukra önthettek vizet. 
Mondtam én, mire hőbörgés támadt, hogy az nem hagyományos locsolás.
Természetesen útközben még be ugrottunk ide-oda, meglocsolni kölnivel az anyukákat, barátokat stb, de azért szép lassan haladtunk.
A lányok nagyon édesek voltak! Mindannyian felöltötték a szép, táncos szoknyájukat fehér blúzzal, hajukba piros szalagot tűztek. 
Mindegyikük máshogy viselkedett, az is nagyon mókás volt. 
Jázmin úgy elfutott, mint a nyúl, alig érték utol, Dóri megszeppenve ácsorgott a kapu előtt, Andika is szerényen állt egyik lábáról a másikra, Bogi bájosan ajánlotta fel a kölnivel locsoló verziót, Dzseni nevetve kapta fel a szoknyáját és már ott se volt, Lilla mosolyogva tűrte, hogy a fiúk aljas vigyorral az arcukon jól megöntözzék, Tamara azért egy fülest lekevert nekik a locsolásért cserébe, Fanni szintén nyúlcipőt húzott, de nem tudott menekülni, Noémi annyira sietett, hogy a tojásokat is a házban felejtette, s végül Héber Dóránk sem úszta meg szárazon, meg annyira sem, mint a többiek... 
Szép nap volt, de szebb lett volna, hogyha a hóhért nem akasztják fel a végén. Amikor ugyanis hazaértünk, hozzám, a főhadiszállásra, a három férfiú engem sem kímélt, és kaptam a szoknyámra (is) három teli vödör, jéghideg vizet. S miközben ők jóízűen kinevettek, azzal vigasztaltam ázott magamat, hogy csak azért tették, hogy ne hervadjak el én se.
Véletlenül sem a másikért, amit ők mondtak, hogy nagy a szám. :) 

Köszönöm szépen a kedves közreműködést a locsolkodásban a lányoknak és családjuknak, akik nem sajnálták sem magukat, sem az időt és pláne nem a süteményt, valamint a három bátor és kitartó legénynek: Cséza Milánnak, Kónicz Marcellnak és Kőszegi Bencének, hogy vödörrel, vidámsággal és szorgos lábbal megmutatták, milyen is a perkátai locsolkodás. 

Dóri

Képek: 

Dóri


Andika


Dzseni


Bogi


Lilla


Tamara


Fanni


Noémi


Dóri


Bence, Marci és Milán



Hóhér akasztás


Jázmin fut, mint a nyúl














2015. március 16., hétfő

Képek a fellépésről











Köszönjük a képeket Gergelyné Németh Tímeának, Timi néninek!: )

Március 15. (előtte-alatta-utána) képekben

Sziasztok!

Múlt héten pénteken, azaz március 13-án léptek fel a Rezeda és Kankalin csoport tagjai, a Március 15-ei emlékműsor keretei között. 
Nagyon ügyes volt a társaság, hozta a szokott formáját. Büszke voltam/vagyok nagyon rájuk, élmény a közös munka.: ) Szeretlek titeket, na.
Hoztam pár képet, nézegessétek. Próbák, a felkészülés pillanatai, és a fellépés... 
Szerintem fantasztikus élmény volt részt venni ebben a műsorban. 
Remélem még sok hasonlóban lesz részünk. Együtt. 

Puszi, Dóri

Képek (még lesz több is)



















2015. március 9., hétfő

2015. március 4. Rezeda-Kankalin

Kezdés: 17.00
Foglalkozás: A Rezedával és a Kankalinnal gőzerővel készülünk a március 13-ai fellépésünkre. Nagy az izgalom, mindenki feszült picit (én nagyon), keményen kell dolgozni, hogy minden tökéletes legyen. A Mezőségi páros táncok azt hiszem elnyerte a csapat tetszését, bár talán a lányoknak kicsit szédítőbb, mint a fiúknak.; ) Mindenesetre örülök, hogy ilyen szépen megoldják a gyerekek, már csak a hópihe léttel és a komolysággal vannak problémák. Ahogy mindig.: )
A forgások szépek, a lépések kezdenek pontosak lenni. A fiúk pedig lassacskán megtanulják, hogy nem a combjukat kell csapkodni, hanem a lábszárukat.: )
Vége: 17.55

Képek










2015. március 4. Tücskök-bogarak

Kezdés: 16.00
Foglalkozás: A Tücsikkel is elkezdtünk páros táncokat tanulni, még hozzá a Mezőföldi páros táncokat. Nagyon ügyesek voltak, fantasztikus fejlődésen mentek át az elmúlt időben. A ritmus érzékük kifejezetten javult és könnyen dolgoznak együtt, közösen. Figyelnek a párjukra, igyekeznek egymáshoz igazítani a lépésüket. Már csak a forgásokra kell figyelni, hogy ne legyenek olyanok, mint a tornádó tölcsér.: )
Dehát, ez idő valamint sok sok gyakorlás. Mindenesetre én elégedett vagyok a csöppökkel. Jól dolgoznak! A végén meg egy kis játékra is maradt energiájuk.
Vége: 16.55

Képek














2015. március 8., vasárnap

Nocsak, mit találtam!

Ó te jó szagú málnabokor!
Hát ezek a képek is lassacskán egy évesek lesznek. Milyen picik voltatok! És mennyire izgultunk a fellépés előtt...
Jó volt, de azért nem pörgetném vissza az időt. Örülök, hogy mára nagyobb rutinunk van a színpadi produkciók terén.:)
Nézegessétek!
Puszi, Dóri (néni)







2015. március 3., kedd

Életképek

Szégyen-gyalázat, hogy ennyire elhanyagoltam a blogot. Bocsánatot kérek mindenkitől, igyekszem most pótolni az elmaradt infókat.
Még ott tartunk, hogy 2014. december 17-én megtartottuk első, önálló gálánkat, ahol bemutatkozott mind a három csoport, továbbá a Bazsalygó Népdalkör és a fiúkból alakult énekes-táncos csapat. Nagyon szuper volt, igazán nagy büszkeséggel töltött el, ahogy ott álltatok a színpadon, gyerekek! 
Azóta, 2015-ben  nem sok minden történt, részben a vizsga időszakom miatt, részben az influenza járvány okozta tüsszögések miatt.
A következő fellépésünk március 15-én lesz, ahol a Kankalinos és Rezedás csoport mutatja meg, hogy mi tud. Már nagyon készülünk, izgulunk. 
Egy-két életképet töltök ide fel, nézegessétek!
Puszi: Dóri